top of page
Пошук
  • childrenagainstwar

ДЕНЬ СОНЯХА І СОНЯЧНІ ДІТКИ УКРАЇНИ

Оновлено: 4 трав. 2022 р.


Їх нині посіяно по всьому світу... За приблизними підрахунками батьківщину полишило 2 мільйони дітей. Вони світять там відображеним сонцем рідної землі, малюють, співають, розписують писаночки, а деякі навіть пішли в місцеві школи. Але всі, ми знаємо, всі вони повертають свої голівки за Україною, наче соняхи за сонцем.

Тому до Дня соняшника, який також є своєрідним символом нашої батьківщини, діти намалювали для нашого проєкту цю незвичайну квітку. Киянка Галина Сорочинська проводить заняття з українськими дітьми, які опинилися у Відні через воєнні дії і потребують відновлення. Вже після перших занять вона надіслала нам ці прекрасні малюнки.

 

А ще на Великдень зробили чудову серію пасочок. Щоправда, віртуальних, але всі учасники занять були неймовірно щасливі.

«Так, наші діти чудові, — розповідає про свою місію Галина. — Роблю те, що вмію найкраще. Цим дітям ще відбудовувати нашу прекрасну країну. Цю ініціативу підтримує благодійний фонд, вони опікуються наданням матеріалів. Плануємо, якщо вдасться, такий же проєкт організувати в Братиславі, буду їздити з Відня ще і туди». Наразі всі учасники імпровізованої школи малювання зібралися, щоб втілити «соняшниковий» задум.

Цікаво, що Міжнародний день соняшника має свою «бойову» історію. Свято називається International Sunflower Guerrilla Gardening Day або «Міжнародний день партизанського висаджування соняшнику». Його заснували «садівники-партизани» у 2007 році. Термін «партизанське садівництво» застосовується до упорядження землі, на яку садівники немає законних прав. Найчастіше ентузіасти займаються посівом соняшника на занедбаних землях, щоб зробити ділянку придатною для використання та й красивою також. Вважається, що партизанський садівничий рух виник у Сполучених Штатах з ініціативи Ліз Крісті в Бауері на Манхеттені ще у 1970-х роках. А наші маленькі «художники-партизани» відзначили свято по-своєму. Вони малювали, малювали і малювали цю неймовірно декоративну квітку! Відтак її в світі стало набагато більше.


Цю прекрасну ініціативу занять малювання з дітьми підтримує американський благодійний фонд Mountain Seed Foundation. І тут на учасників майстер-класів чекала ще одна несподіванка. За мотивами їхньої роботи американські благодійники вирішили зробити значки!


Віднині кожен може собі мати такий теплий соняшник на грудях. Щоб думати про Україну, допомагати їй і плекати зустріч!


110 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Commentaires


bottom of page